בלוג מאמרים

להכניס חבר חדש הביתה

כשאתה מכניס לביתך חבר חדש, תמיד ישנן חששות. האם יהיה זמן לטפל בו? האם הוא יהרוס את הבית? האם יימאס לי באיזשהו שלב ? יש לא מעט שאלות שעולות לפני שאנחנו מקבלים החלטה חשובה מעין זו, וכן, זו החלטה באמת גדולה וכך צריך להתייחס אליה.

אז אם אתם מחפשים סיבות, מדוע כדאי להכניס בעל חיים הביתה, זהו בדיוק המקום עבורכם. נתחיל:

1. הצלת חיים
ההערכה אומרת כי בכל שנה מורדמים כ-100,000 כלבים בישראל. כלבים אלה מומתים לא מפני שעשו משהו רע אלא בגלל מחסור משאבים למימון קורת גג, מזון וטיפול עבורם. על ידי אימוץ כלב או חתול חסר בית מצילים חיים.

2. טוב לבריאות
מתי פעם אחרונה יצא לך לצאת מהבית בין אם מדובר בהליכה או סתם לשחק בכדור? כשיש לך כלב יש לך סיבה טובה לצאת מהבית ולבצע פעילות ספורטיבית עם החבר הקטן.

3. נפש בריאה
מחקרים מצאו כי החיים במחיצת בעלי חיים משפרים את מצב הרוח. לדוגמא ,כלב יספק עבורך חברה כאשר אחד אחר אינו נמצא בסביבתך. הכלבים מעניקים אהבה ללא תנאים. הם יעריצו אותך ללא סייג. כל מה שיבקשו בתמורה הוא מזון ואהבה. כאשר יש לך כלב אתה אף פעם לא בודד. וכן – יש לך תמיד מאזינים.

4. חיי חברה
כלב הוא מגנט לחיים חברתיים. ברגע שתתחילו להסתובב עם הכלב בשכונה, תפגשו בכלבים נוספים וכך ליצור נושא שיחה משותף עם בעליהם. כלב הוא אמצעי מצוין להיכרות עם אנשים, הוא למעשה סוג של "שבירת קרח". תתפלאו לגלות כמה אנשים נפלאים גרים בסביבתך.

5. הגנה
כלב ייתן לך תמיד מידה כלשהי של הגנה וביטחון לבעליו. לא רק במראה שלו , אלא גם בנביחותיו . כלב ,ולא משנה גודלו ,תמיד יכול לעורר פחד אצל אורחים לא רצויים. אגב, כנ"ל חתול . חתול, קרוב משפחה של האריה, היא חיית טרף אשר יכולה בקלות לשמור על הגינה נקייה מזוחלים לא רצויים ,או ממכרסמים שונים בקרבת הבית .

ברגע שקיבלתם את ההחלטה ללכת על זה , כל החששות שהיו לפני למעשה ייעלמו כאשר תיווכחו לאושר שגרמתם לכם, למשפחתכם וכמובן, גם לבעל החיים .
בסופו של דבר ,בעלי החיים לא כל כך שונים מאתנו בני האדם. הם זקוקים ליחס, אהבה, חמלה ,אכפתיות ועוד. ברגע שהם מקבלים את מלוא החום והיחס מאתנו, הם ישיבו לנו הרבה יותר. בעלי חיים לא מתייחסים אלינו כמובן מאליו, הם רואים בנו כבית וכל מה שבית מסמל – משפחתיות. כאשר בעל חיים נכנס אלינו הביתה , הוא הופך לחלק אינטגרלי מחיינו, חלק מהבית, חלק מהמשפחה.  אם אתם מהססים זה בסדר, אבל ברגע שתיקחו תחת חסותכם בעל חיים, בין אם מדובר בכלב ,חתול או אוגר, תבינו כמה כיף נוסף לחייכם וכמה אושר נכנס הביתה. מניסיון.

השתכנעתם? נשמח להציע לכם חברים חדשים בלוח האימוץ שלנו באתר.

שתף מאמר זה ב-

אולי יעניין אותך גם: